Akit yazarı ile Altaylı arasında Galatasaray Lisesi tartışması: 'Bizim inancımızda olmayan bir sistemle kuruldu'

banner487

İktidar yanlısı Yeni Akit'in Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, "Galatasaray Lisesi, bizim inancımızda, örfümüzde olmayan bir sistemle kurulan okuldur" diye yazdı.

GÜNDEM 31.07.2020, 12:40
Akit yazarı ile Altaylı arasında Galatasaray Lisesi tartışması: 'Bizim inancımızda olmayan bir sistemle kuruldu'

Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, kendisini cahillikle suçlayan HaberTürk yazarı Fatih Altaylı'ya cevap verdiği yazısında, Galatasaray Lisesi'nin internet sitesindeki bilgilerine yer vererek, "Neymiş demek ki? Bizim inancımızda, örfümüzde olmayan bir sistem ile kurulan bir okul imiş.. Bunu överek anlatırken söylüyor, Galatasaray Lisesi’nin resmi sitesi.. Bize fazla bir şey söylemek, düşmez.." ifadelerini kullandı.

Ali Karahasanoğlu, Galatasaray Lisesi'nin öğretmenlerinin isimlerini sıraladığı yazısını, "Diyeceğim şu ki, bu okulu da bize, Abdülaziz’in kurduğu, yerli ve milli bir okul olarak tanıtıyorlar ya.. Kimbilir, bize bunu dikte etmeye çalışanlar, yazılarında daha başka neleri, neler olarak yutturuyorlardır, siz düşünün.." diye noktaladı.

Fatih Altaylı, dünkü köşe yazısında şunları söylemişti:

Tartışmalardan uzak durmak istiyorum ama olmuyor. Rahat bırakmıyorlar. Lozan Antlaşması'nı savundum diye Akit gazetesi beni “Gavur aşığı olmakla” suçlamış. Karahasanoğlu demiş ki, “Eee, Fransız’ın Galatasaray Lisesi’nde okursanız...” Derim hep “Cahille tartışma seni de öyle zannederler” diye.

Şimdi gel de bu cahile anlat anlatabilirsen Galatasaray Lisesi’nin Fransız değil yüzde bir milyon yerli ve milli olduğunu. Yahu okulu kuran ecdad dediğiniz Abdülaziz.

Sultan Abdülaziz.

Padişah, padişah!

Napolyon değil.

Yorumlar (0)