AKAR: ATEŞKESE UYMAYANLARA KARŞI ZOR KULLANILACAK

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan son dakika İdlib açıklaması... Akar, "Ateşkesi sağlamak ve kalıcı kılmak için ilave birlikler gönderiyoruz, alanı kontrol edeceğiz. Radikaller dahil ateşkese uymayanlara karşı zor kullanılacak, her türlü tedbir alınacaktır" dedi.

AKAR: ATEŞKESE UYMAYANLARA KARŞI ZOR KULLANILACAK

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Belçika’daki NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na katıldı. Brüksel'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Akar, 10 Şubat’ta beş askerimizin şehit olduğu Suriye’nin İdlib kentindeki gelişmeleri paylaştı.

ALANI KONTROL ALTINA ALACAĞIZ

“Ateşkesi sağlamak ve kalıcı kılmak için ilave birlikler gönderiyoruz, alanı kontrol altına alacağız” diyen Akar, şunları söyledi:

“Radikaller dahil ateşkese uymayanlara karşı zor kullanılacak, her türlü tedbir alınacaktır. Takviye edilen gözlem noktalarımız sahadaki durumun gözlenmesinde önemli rol oynamaya devam edecek. İdlib’deki mevcudiyetimizi takviye etmemizin maksadı ateşkesin kalıcı olarak sağlanmasıdır. Herhangi bir unsurun saldırısına karşı gerektiğinde kuvvet kullanımı dahil, kati bir ateşkesin sağlanmasına yönelik her türlü tedbirin alındığını ve alınacağını bir kez daha ifade etmek istiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER