AK Parti ve MHP'den FETÖ'nün siyasi ayağına ret

15 Temmuz darbe girişiminin ardından 3 yıl geçmesine rağmen FETÖ’nün siyasi ayağı hala ortaya çıkarılmadı. AKP ve MHP, muhalefeti FETÖ’cü olmakla suçlarken, siyasi ayağın araştırılması önergelerini ise reddetti.

banner154
AK Parti ve MHP'den FETÖ'nün siyasi ayağına ret

Yeniçağ gazetesinden Serkan Talan’ın haberine göre; 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 3 yıl geçmesine rağmen FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılmaması dikkat çekiyor. Cumhur İttifakı’nın seçim sürecinde muhalefeti sürekli FETÖ ile işbirliği yapmakla suçlamasına rağmen, TBMM’de kurulan Darbeleri Araştırma Komisyonu’nda yapılan çalışmalar yetersiz kaldı. Ayrıca Meclis’te FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasına yönelik muhalefetin verdiği önergelerin reddedilmesi ise kamuoyunun tepkisini çekti.15 Temmuz darbe girişiminin ardından kurulan Darbeli Araştırma Komisyonu’nda başta FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması olmak üzere darbe girişimi ile ilgili karanlıkta kalan bilgiler net olarak açığa çıkmadı.

AK PARTİ FETÖ AYAĞININ ARAŞTIRILMASINI REDDEDİYOR

Özellikle FETÖ’nün siyasi ayağı ile ilgili tartışmalar sürerken, Cumhur İttifakı, muhalefetin bu konudaki taleplerini de engelliyor. İYİ Partinin geçtiğimiz yıl Meclis’e FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması için verdiği 2 araştırma önergesi AK Parti ve MHP tarafından reddedildi. İYİ Parti geçtiğimiz yıl temmuz ve ekim aylarında iki önerge vermiş ancak bu önergeler reddedilmişti.Cumhur İttifakı, FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasına engel olurken, muhalefeti de FETÖ’cü olmakla suçluyordu. AK Parti ve MHP, özellikle 24 Haziran genel seçimi ve 31 Mart yerel seçimi döneminde yaptığı mitinglerde, CHP ve İYİ Parti’yi FETÖ ile işbirliği yapmakla suçluyordu.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2019, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER