banner258

Aileler İsyanda: Askerde İntihar Ettiği Öne Sürülen Askerlere Ne Oldu?

Tüm Şehit Sayılmayan Şehit Aileleri Derneği Başkan Yardımcısı Havva Gölbez, askerde intihar ve kaza gibi sebeplerle kaybettikleri evlatlarının başına ne geldiğinin çıkarılması için mücadele ettiklerini duyurdu.

Aileler İsyanda: Askerde İntihar Ettiği Öne Sürülen Askerlere Ne Oldu?

Havva Gölbez, yaptığı duyuruda "Tüm Şehit Sayılmayan Şehit Aileleri Derneği olarak askerde intihar, kaza adıyla kaybettiğimiz evlatlarımız için mücadele ediyoruz ve her yere başvuruyoruz. Şimdiye kadar bir sonuç alamadık. Vekiller gerekli mercilere niçin bizler için bir araştırma komisyonu kurulması adına başvurmuyorlar? Şimdiye kadar bizler evlatlamızın ellerine kınalar yakıp askere gönderdik Peygamber ocağı diye ama değilmiş maalesef askeriyenin içindekiler FETÖ'cülerin PKK yandaşları tarafından yok edildiler, adına "İntihar etti" deyiverdiler. Analar babalar olarak bizim hakkımız yok mu? Şimdiye kadar 2500'ü aşkın mağdur aile var, intihar edenlerin silahında  el izi, barut atığı yok. Benim oğlum Ufuk Gölbez, G3 silahıyla göğüs altından vuruluk kesinlikle intihar etmedi, etmezde sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bizim çığlıklarımız duyulana kadar!" ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Havva gölbez
Havva gölbez - 8 ay Önce

Çok teşekkür ediyorum sesimize ses olduğunuz için Allah'ım işinizi gücünüze sağlık versin inşAllah

Hülya Karadeniz
Hülya Karadeniz - 8 ay Önce

Davamızın ömrümüz yettiğince arkasındayız tüm şehit sayılmayan şehit aileleri derneği başkanı hülya karadeniz

Fatma
Fatma - 8 ay Önce

Devlet ayrım yapmamalı,hepsi bu Vatan uğruna bir şekilde can vermiş,Şehit ve Gazi ayrımı olmaz

Hüseyin aker
Hüseyin aker - 8 ay Önce

Annem senin gibi düşünüyorum bizde 2007 de gazi oldum ama bir çok arkadaşlarım şehit verdik aktütünKarak da 30 tane şehitler verdik biz de yaralı olarak kurtulan 10 kişi ama bizler ve şehitler gazilik haklarını vermesin diye erkon davası cıkardılar .ben Kırklareli lüleburgaz da yaşıyorum gazi olduktan sonr dünyada çok nadir olarak görülen bir hastalığa kaynaklandığın loin pain sendromu şiddet ağır ve kanamalarım oluyor lüleburgaz devlet hastanesine gityorum buraya gelme bizsana bakıyoruz diyorlar sadece ağırlerım ve kanamalarım durması için. Kan değerlerim düşüyor ama kan vermek için be tedavilerim yapmasın diye yoğunbakımda yatım zaman ney miş intihar etmişim oysaki ben kendimde değilmişim babam diyor ki eved fenalaşarak 112 ACIL ambulans aradım geldı hastaneye giderler orada sana müdahale etile ama kendine gelmdin onun için bilincin kaplı bir şekil yoğun bakma )( kapın önünde hiçbir şekilde Ayrılmamadım 5gün sonra kendine geldin eve geldik polis memuru geldı intihar etmişin ifade vereceksin ne olduğu hiç birşekilde öyle birşey yok ama hastane gitmeyim diye yapıyorlar çünkü kamera kayıtları istim zama yok diyorlar ulan şerefsizler heryeri arıyorlar ilaçlarının alma dahil engel oluyorlar sadece lüleburgaz de sorun yapıyorum param yok diye onları da almıyorum. 250 TL par tutyor ama lüleburgaz da ilaçları alırsak 400 TL komşu illerden gitdim o da para bulursam alıyorum hastalığım dolayı da çalışamıyorum babam annem elinden gel kadar yardım oluyor ama eve ekmek parasını bulamıyoruz kı ilaçlarım almıyorum almak içinde para bulamıyorum ki yardım için heryer başvuru yapdım ama bir sonucu yok. Gazi ve şehit olursan sadece 45 sn kahraman olursun bir daha kımse arayan soran yok ama bir Suriyeli olursan hergün aralar .ulan kendi vatanın PKK mücadele ediyor yıllarca binçe şehit ve benim gibi gazilerin var. Ben ne olırsa olsun biz vatanımızı bırak da biryer gitmezler kan son damlası kadar savaşırız benim vatanın askeri çocukları onlar burada rahat rahat gezsinler kadınlar laf ve sapıkça şeyler yapsınlar onları yardım ediyoruz ama olan benim vatanın ve vatandaşımız olur bizler ilaçlar. Ve ekmek parasını bulamaz ken sosyal yardım her ya 1500 ty yardım ve erzak yardım ve kira yardım alıyorlar bense ilaçların için sosyardım dilekçe verdim kazada para yokmuş ben ilaçlarım alamıyorum çünkü param yok ulan ben sağlıklı olsam sen para istem zaten yarın ilaçlarım olmazsan yandım ben çünkü para bulamıyoruz ki 05423239172 lüleburgaz hüseyin aker

SIRADAKİ HABER