Ahmet Altan’ın kızı Sanem Altan: Babam mahkemede bir tiyatro seyrettiğini biliyor, gülüyordu...

“Babam savunma yaparken işte şimdi bu yanlıştan dönecekler diyorum ama yine olmuyor…”

Ahmet Altan’ın kızı Sanem Altan: Babam mahkemede bir tiyatro seyrettiğini biliyor, gülüyordu...

Gazeteci, yazar Ahmet Altan, kardeşi, gazeteci Prof. Dr. Mehmet Altan ve gazeteci Nazlı Ilıcak, Yargıtay’ın haklarındaki “ağırlaştırılmış müebbet hapis” kararlarını bozmasının ardından dün yeniden hâkim karşısına çıktı. Duruşmayı salondan takip eden Ahmet Altan’ın kızı Sanem Altan, “Babam savunma yaparken işte şimdi bu yanlıştan dönecekler diyorum ama yine olmuyor…” dedi. Altan “Babam da bir tiyatro seyrettiğini biliyor, gülüyordu” sözlerini kaydetti.

RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası’na konuk olan Sanem Altan duruşma salonunda yaşananları şöyle aktardı:

“1111 gün olmuş, 37 ay olmuş. Çok korkunç geliyor. Babam her savunma yaptığında ben şunu düşünüyorum ‘İşte şimdi anlayacaklar’ çünkü o kadar boş iddianamelerle insanlar suçlanıyorlar ki. Hukuk bilmenize gerek yok. Avukat olmanıza gerek yok kolayca savunma yapabilirsiniz. Her seferinde , savunmaları dinlerken "İşte şimdi mahkeme heyeti de bu yanlıştan dönecek"  diyorsunuz. Ama olmuyor. Babam yine harika bir savunma yaptı bugün. Defalarca sözünü kestiler. Heyeti hukuka davet etti. Korkunç bir şey yaşananlar. Düşmanlık hukuku yaşanıyor. Babam da bir tiyatro seyrettiğini biliyor, gülüyordu, bir tiyatro oynandığını biliyor. Keşke o gülümsemenin derinliğini anlayabilseler… Düşünce yargılanmaktan vazgeçilmedi. Örgüt üyesi olmamakla beraber düşünceleriyle destek olmaktan yargılanıyor babam…”

YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞABAN KAYACI
ŞABAN KAYACI - 13 ay Önce

Kendisi de yılarca bir tiyatronun baş yazarı ve uygulayanı oldu...Tiyatro hala devam ediyor, fakat bu sefer konumu değişik galiba...Zoruna gitmiş olabilir..! İnsanlık için üzücü...

SIRADAKİ HABER