'75 milyar liralık verginin nereye harcandığını göstersinler sonra SMS ile yardım isterler'

Sözcü Gazetesi yazarı Murat Muratoğlu'ndan Kızılay'a "10 TL bağış" mesajı tepkisi.

'75 milyar liralık verginin nereye harcandığını göstersinler sonra SMS ile yardım isterler'

Torunlar Holding'in sahibi olduğu Başkentgaz'ın Kızılay üzerinden vergi kaçırarak Ensar Vakfı'na aktardığı 8 milyon dolar geçtiğimiz aylarde günlerce konuşulmuştu.

Sözcü Gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, AKP'nin arka bahçesine dönen Kızılay'ın İzmir depremi sonrası bağış kampanyası çağrısında bulunması mesajını eleştirdi.

Murat Muratoğlu'nun "Kızılay bu depremi de pas geçmedi!" başlıklı köşe yazısının Kızılay'ı eleştirdiği bölümü şöyle:

"El ele verdikçe her şeyi atlatırız. DEPREM yaz 2868'e gönder bu zor zamanında 10 TL ile İzmir'in Yanında Ol.” Kızılay bunu da pas geçmedi. Peki!

Aklıma büyük 99 depreminin ardından getirilen, 2000 yılında devreye sokulan geçici deprem vergisi geldi. O da maşallah 20 yaşını bitirdi.

***
 
Kusura bakmasınlar ama bu milletten 75 milyar liraya yakın vergi toplandı. Nereye gitti? Önce o harcamaların faturasını bir göstersinler sonrasında SMS ile yardım istesinler.

Kızılay, vergi kaçırma ile vergiden kaçınmanın arasındaki farkı öğreten, yolsuzluk, usulsüzlük, adam kayırmacılık gibi iddiaların ardı arkası hiç kesilmeyen neredeyse AKP'nin derneği…

Başkanı yerel seçimler öncesi AKP'ye desteğini açıklarken; “Gençler bizim zamanımızda Binali Ağabey gibi halden anlayan da yoktu, siz şanslısınız” demişti. Bildiğin AKP adına oy istemişti.

***

Hani 10'ar lira yardım istiyor ya… Kendi maaşlarından biraz kısılsa… Kızılay'da Genel Müdür maaşı 30 bin liradan fazla…

Meraktan soruyorum, kendileri maaşlarının ne kadarını bağışlıyor da ayda 2.324 lira asgari ücret alanlardan SMS yardımı bekliyorlar?"

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER