6 bakanlığı geride bırakan bütçeye sahip Diyanet vatandaşlardan para istedi!

Diyanet İşleri Başkanlığı, cuma hutbesinde yapımı devam eden camiler için 'para' istedi.

6 bakanlığı geride bırakan bütçeye sahip Diyanet vatandaşlardan para istedi!

Diyanet İşleri Başkanlığı, cuma hutbesinde yapımı devam eden camiler için 'para' istedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanıp 81 ilde okutulan cuma hutbesinde yurt içi ve yurt dışında yapımı devam eden camiler için destek istendi.

Hutbede yer alan bölüm ise şöyle:

"Salgın hastalıkla mücadele sürecinde millet olarak paylaşmanın, dayanışmanın, merhamet ve kardeşliğin en güzel örneklerini verdik. Allah yolunda yardımlaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadık. Bugün de Başkanlığımızın öncülüğünde yurt içinde ve yurt dışında inşası devam eden camilerimiz için bir yardım seferberliği başlatıyoruz. Dua ve desteklerinizle bu camilerimizi bir an önce tamamlayıp ibadete açacağız. İnşası biten camilerimizde ezanlar yükselecek, mümin gönüller omuz omuza saf tutacak, alınlar secdeyle buluşacak inşallah. Cuma namazının ardından siz kıymetli cemaatimizi az çok demeden bu hayır yarışına katılmaya davet ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 10:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakkı Ertuğrul
Hakkı Ertuğrul - 2 hafta Önce

kimverdi yardımları belediyeler devlet neverdi iban bir maskayi dagıtamayan devlet olurmu oluyor beceremiyor milletin zayıfnoktası inançlar onun üdtünden siyaset ve orda kalmaya çabalıyor herkes aynı gemideymişik ençok güldügüm laf niyemi vAllahi ben çalışmasam açım onu biliyorum emekliyim verdigi parayetmiyor çıkıpta ahkam kesenler üçbeşliraya kişiligini satanlar demiyorki beni buna kim mahkum ediyorsa oy yok diyemiyor muhalefette çok iyi deyil yanıyor keten helvalar

SIRADAKİ HABER