23 Ocak 2019, Çarşamba

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP YDK ÜYESİ AVUKAT TUBA TORUN İSTANBUL'DAN ADAY ADAYI

CHP YDK ÜYESİ AVUKAT TUBA TORUN İSTANBUL'DAN ADAY ADAYI

 

CHP'nin 36'ıncı Olağan Kurultayı'nda Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelerinden en çarpıcı isim ise en çok oyu alan olan Avutkat Tuba Torun oldu. Genç ve başarılı bir avukat olan Tuba Torun aynı zamanda bir çocuk ve kadın hakları aktivist olarak biliniyor.

 

İstanbul birinci bölgeden milletvekili aday adayı olan Tuba Torun, 108 kişinin aday olduğu YDK listesinde büyük bir başarı ile ilk sırada yer almıştı.Torun, CHP İstanbul siyasetinin önemli isimlerinden biri. Başarılı Avukat aynı zamanda GazeteDuvar'da haftalık köşe yazarak toplumsal olaylara değiniyor. 

 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 24 Haziran'da yapılacak erken seçim nedeniyle önseçim yöntemini kullanmayıp  5'li komisyondan gelen isimleri değerlendirip milletvekili listesini kendisi oluşturacak. Kılıçdaroğlu'nun bu listeyi hazırlarken genç ve kadın adaylara yer verecek.  Genç ve başarılı Avukat Tuba Torun'un, Kılıçdaroğlu'nun listesinin ön sıralarında yer alacağı bekleniyor.

TUBA TORUN KİMDİR?

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamlamıştır. İstanbul Barosu'na bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Özellikle kadın ve çocuk hakları olmak üzere insan hakları üzerine çalışmalar yapmakta olan Tuba Torun, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu avukatı ve Sosyal Haklar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Çocuk Hak İhlalleri Koordinatörüdür. Torun, Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi olarak aktif siyaset yapmaktadır
 

BAYRAKLI
yukarı çık