banner569

TESK Başkanı Palandöken: Vatandaş ‘Aman Allah, bu kadar zam olur mu kardeşim?’ diyor

banner566

BBN Türk TV’de Tarkan Kaleli’nin sunduğu Haber Bülteni’ne konuk olan TESK (Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu) Başkanı Bendevi Palandöken gelen son zamları değerlendirdi. Hem esnafın hem de vatandaşın zamlara tepkili olduğunu söyledi.

EKONOMİ 04.04.2022, 09:29
TESK Başkanı Palandöken: Vatandaş ‘Aman Allah, bu kadar zam olur mu kardeşim?’ diyor

Gelen doğal gaz, elektrik ve gıdadaki son zamlarla birlikte enflasyonun yükseldiği şu zamanlarda sektör temsilcileri yükselen fiyatlara tepki gösteriyor. Gazeteci Tarkan Kaleli’nin sorduğu ‘Esnaf, yükselen fiyatlara nasıl bakıyor?’ sorusuna TESK Başkanı Bendevi Palandöken şunları söyledi: ‘Hiç kimsenin memnuniyeti yok. Hiç kimseyi memnun etmek mümkün değil. Esnaf da tezgahın öbür tarafında o da nihai tüketici ben bir şey sattığımda o ürünü diğer tarafta kullanmıyor muyum? Genele bakarsak esnafın tamamı şikayetçi.”

“YAKIT ALIRKEN AMAN ALLAH’IM DİYORUZ”

Gelen akaryakıt ve fatura zamlarına da tepki gösteren Palandöken, “Geçen ay doldurduğum bir depo 350 liraydı, şimdi 800 lira…  Böyle bir şey olur mu? diyorsun. Dün gelen faturayla bugünkünü kıyaslıyorsun yani geçen ay ile bu ayı. Ya bu kadar zam olur mu kardeşim, benim maaşıma bu kadar zam gelmedi diyorsun. Artık fiyatları günlük kıyaslar olduk” dedi.  

“ASGARİ ÜCRETTE HERKESİN BEKLENTİSİ DİBE VURDU”

Tesk Başkanı fırsatçılara da ateş püskürdü.  Palandöken “Asgari ücret zammı olacak denildi ancak sayın Cumhurbaşkanı Aralık ayını işaret etti. Şimdi herkesin beklentisi dibe vurdu. Asgari ücret zammına göre fiyat yükselteceklerdi. Şeker yok diyerek spekülatif açıklamalar yaptılar. Bunlar hep satış teknikleri. Bu fırsatçılara fırsat vermemek lazım.” İfadelerini kullandı.

Yorumlar (0)