21 Şubat 2019, Perşembe

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

Subay ve astsubay maaşları 2018 ne kadar?

Subay ve astsubay maaşları 2018 ne kadar?

Hava, Deniz, Kara kuvvetleri komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığında görev yapan subay ve astsubay maaşları merak ediliyor. Peki, subay ve astsubay maaşları ne kadar? Hepsi ve daha fazlası için haberimize göz atmanız yeterli…

ASTSUBAY MAAŞLARI 2018 NE KADAR?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde yer alan Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapan astsubayların maaşları kıdemlerine göre değişmektedir. Astsubayların aldıkları net maaş genel olarak 4 bin lira ile 5 bin TL arasında değişiklik göstermekte olup bu tutara kıdem, tazminat, sınıf, görev, aile, çocuk vb. gibi durumlarında dahil edilmesi ile maaşlar daha da yükselebilmektedir.

SUBAY MAAŞLARI 2018 NE KADAR?

Yeni Mezun Teğmen Maaşı: Subay sınıfında görev yapan Teğmenlerin 2018 yılında kaç TL maaş aldıkları açıklandı. Yeni mezun teğmen maaşı değerlendirilirken de ayrıca yeniden bir kriter belirlemesi olabilir. Yani hangi yerde çalışıldığı, tek ve sabit bir rakam olup olmaması, hangi kadroya atama olduğu, evli ve çocuklu olma durumu belirleyici olmakla birlikte 2018 itibariyle yapılan açıklamada 4500-4550 TL arasında bir rakam değişimi olduğu bilinmektedir.

Ayrıca hudut birlirlikleri, Kıbrıs’ta ve doğuda görev yapanların maaşlarında artışlar görülmektedir. Birliğin olduğu yere göre 750-1500 lira arasındaki farkların yanı sıra maaşa ek OHAL tazminatı da verilmektedir. Bu doğrultuda doğuda görev yapan yeni mezun teğmenin maaşı 6.200 TL’nin üzerine çıkabilmektedir. Ayrıca üsteğmen 4 bin 300, yüzbaşı 4 bin 500, binbaşı 4 bin 700, yarbay 5 bin 600 ve albay 6 bin 400 TL maaş almaktadır.

yukarı çık