23 Temmuz 2018, Pazartesi

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

Sembol kadın Ebru Şapoğlu’na ödül

Sembol kadın Ebru Şapoğlu’na ödül

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ihracat rakamlarını açıkladığı toplanötı sonrası çekilen fotoğrafta çok dikkat çeken bir ayrıntı vardı.Fotoğrafta iş dünyasının önde gelen isimleri ve birlik başkanları yer almıştı. İlk bakışta sıradan bir aile fotoğrafı gibi gözükse de görüntüde bir tane bile kadın iş insanı olmaması dikkatlerden kaçmamıştı.

777

Fotoğrafın son tarafında önden ikinci sırada sadece saçları gözüken bir kadın vardı. Bu kadın Şişecam Düzcam Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ebru Şapoğlu idi. Şapoğlu Şişecam Düzcam tarafından görevlendirildiği için törene katılmıştı. Şapoğlu'nun TİM'de herhangi bir görevi bulunmuyordu.

 

sozcu.com.tr’nin gündeme getirdiği olaydan sonra İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) Ebru Şapoğlu’na özür ziyaretinde bulunacağı iddia edilmişti.

 

İTO’DAN ÖDÜL

Şişecam Düzcam Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ebru Şapoğlu, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) bugün yapılan toplantısında ekonomiye katkılarından dolayı ödüle layık görüldü. Şapoğlu ödülünü, İTO Başkanı Öztürk Oran’ın elinden aldı.

yukarı çık