Resmi Gazete'de yayımlandı: Taksit sayılarına düzenleme

Resmi Gazete'de yayımlanana göre televizyon, beyaz eşya, mobilya ve kuyum satışlarında taksit sayıları azaltıldı. Buna göre, perakende işletmelerce tüketicilere yönelik gerçekleştirilen taksitli satışlar yeniden düzenlendi.

Resmi Gazete'de yayımlandı: Taksit sayılarına düzenleme

Ticaret Bakanlığı, tarafından hazırlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Elektrikli eşyada taksit 18'den 12'ye düştü

Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ve mobilya satışlarında daha önce 18 olan taksit sayısı sınırı 12'yi geçemeyecek.

Altın satışlarında taksit 8'den 6 aya indi

Perakende işletmelerce basılı ve külçe halinde olmayan kuyum satışlarında taksitlendirme süresi daha önce 8 ayı geçemezken, bu süre 6 aya çekildi.

Televizyonda taksit 6'dan 4'e indi

Video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya satışları ile fiyatı 3 bin 500 liranın üstünde olan televizyon satışlarında taksit süresi 6 aydan 4 aya çekildi.

Tablette taksit sayısı aynı kaldı 

Tablet ürünlerinde ise taksit sayısı değişmedi. Tablet bilgisayar satışları için süre 6 ay olarak devam edecek.

Hava yolunda taksit 18 olarak devam edecek

Hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda taksit sayısı 18 olarak uygulanmaya devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER