Memur maaşlarına iyileştirme geliyor

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ''Ocak ayında memur maaşlarına yansıyacak şekilde ek protokolle alım gücünü yükseltme konusunda mutabık kaldık'' dedi.

EKONOMİ 06.12.2021, 15:41
Memur maaşlarına iyileştirme geliyor

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ek gösterge ve zam konusunda önemli açıklamalar yaptı. Yalçın, memur maaşlarına iyileştirme yapılacağını belirterek "Ocak ayında memur maaşlarına yansıyacak şekilde ek protokolle alım gücünü yükseltme konusunda mutabık kaldık" dedi.

3600 ek gösterge konusuna değinen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ''Asgari ücret belli olduktan sonra komisyonu topluyoruz. Çalışmalara başlayacağız'' ifadelerini kullandı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve bağlı sendikaların genel başkanları bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüştü.

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Yalçın, 3600 ek gösterge ve toplu sözleşmeyi görüştüklerini söyledi.

Kamu işveren heyeti tarafıyla görüşme sürdürdüklerini belirten Yalçın, "3600 ve ek gösterge meselesini asgari ücret belli olduktan sonra hemen gündeme alıp çalışacağız" açıklamasını yaptı.

Memura zam açıklaması

Kamu görevlileriyle ilgili de görüştüklerini söyleyen Yalçın, "Ocak ayında memur maaşlarına yansıyacak şekilde ek protokolle alım gücünü yükseltme konusunda mutabık kaldık" açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)