15 Ekim 2018, Pazartesi

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

Kritik tarih 26 Ağustos!

Kritik tarih 26 Ağustos!

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında erken seçim açıklamasında bulundu. Bahçeli konuşmasında, “Türkiye’nin seçim için 3 Kasım 2019’u beklemesi mümkün değildir ” dedi ve tarih olarak da 26 Ağustos 2018 gününü işret etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim için işaret ettiği 26 Ağustos 2018 Pazar gününü çoğu tatilci Kurban Bayramı tatilinin son günü olarak değerlendiriyordu. Tatilciler 20 Ağustos günü olan arifeden tatile çıkma planı yapıyordu.

26 Ağustos pazar uzun Kurban Bayramı tatilinin son gününe denk geliyor. Eğer seçim Bahçeli’nin işaret ettiği gibi, milyonlaca çalışanın yazın son uzun tatil fırsatı olarak gördüğü, Kurban Bayramı tatilinin son günü yapılırsa katılımın ne kadar olacağı merak konusu oldu.

26 Ağustos 2018 günü Kurban Bayramı’nın sonrasındaki pazar gününe denk geliyor. Bu sene Kurban Bayramı’nın arife günü 20 Ağustos Pazartesi gününe denk geliyor. 21-22-23-24 Ağustos ise Kurban Bayramı.

Bu tarihler dikkate alındığında Bahçeli’nin seçim için işaret ettiği 26 Ağustos tarihi tartışmaları da beraberinde getirdi. Bir çok kişinin uzun tatil fırsatı olarak gördüğü Kurban Bayramı tatilinde seçimlere katılım oranı merak konusu.

yukarı çık