CORONA VİRÜSÜ ALTIN FİYATLARINI ETKİLEDİ Mİ?

Çok sayıda vatandaş tarafından düzenli olarak takip edilen bir konu olan altın fiyatları, bu sabah saatleri itibarıyla da günün en çok araştırılan konu başlıkları arasında öne çıkıyor. Altın alacak ya da bozduracak kişiler, altın piyasasındaki hareketliliği yakından takip ediyor. Çin'de ortaya çıkarak kısa süre içerisinde dünyayı etkisine alan ve piyasaları doğrudan etkileyen corona virüsünün altın fiyatlarına olan etkisi araştırılıyor.

CORONA VİRÜSÜ ALTIN FİYATLARINI ETKİLEDİ Mİ?

Geçtiğimiz haftalarda düşüşe geçen altın fiyatı ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Yaşanan inişli çıkışlı hareketlenme nedeniyle altın fiyatları ile ilgili araştırmalar da hız kazandı. 8 Şubat Cumartesi bugün çeyrek altın 483,89 TL'den alınırken 494,84 TL'den satılıyor. Çeyrek altın ülkemizde kuyumculardan en çok satın alınan altın türlerinden biridir, evlerde de en çok biriktirilen birikim aracı olarak dikkat çeker.

Yarım altın fiyatlarında son durum şu şekilde; 964,75 TL'den alınırken 989,67 TL'den satılıyor.

Tam altın fiyatlarında son durum; tam altın bugün 1.935,55 TL'den alınırken 1.973,29 TL'den satılıyor. Yarım altın da tam altın da genelde uzun vadeli birikim aracıdır.

Cumhuriyet altın fiyatlarında genel bakış şu şekilde, 2.004,00 TL'den alınan cumhuriyet altını 2.034,00 TL'den satılıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER