CHP Bursa Milletvekili Prof.Dr.Yüksel Özkan:Maymun çiçeği virüsü hızla yayılıyor

CHP Bursa Milletvekili Prof.Dr.Yüksel Özkan, son günlerde dünya genelinde vaka sayıları artış gösteren "maymun çiçeği" virüsü ile ilgili, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yanıtlaması üzerine TBMM'ye soru önergesi verdi.

EKONOMİ 30.05.2022, 12:01
CHP Bursa Milletvekili Prof.Dr.Yüksel Özkan:Maymun çiçeği virüsü hızla yayılıyor

MAYMUN ÇİÇEĞİ VİRÜSÜ HIZLA YAYILIYOR

Dünyada endişe uyandıran virüs ile ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Yüksel Özkan, “genelde tropikal bölgelerde yayılan maymun çiçeği virüsü başta ABD olmak üzere, Kanada ve Avrupa ülkelerinde yayılmaya başladı. Dünyada 23 ülkede,257 vaka ve 127 şüpheli vaka tespit edildi” dedi.

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ UYARIYOR

Yüksel Özkan, Dünya Sağlık Örgütü’nün, hastalığın hızla artmasından endişe duyduğunu ve vakaların yayılacağı öngörüsünde bulunduğunu ifade etti.

Maymun çiçeği virüsü konusunda birçok ülkenin tedbir aldığını dile getiren Özkan, Türkiye’de Sağlık Bakanlığı tarafından açıklama yapılmadığına dikkat çekti.

SEYAHAT EDEN KİŞİLER RİSK ALTINDA

Dünyadaki vakaların büyük çoğunluğunun, riskli bölgelere seyahat eden kişilerde görüldüğünü belirten Yüksel Özkan, Türkiye’de bu konuyla ilgili önlem alınmadığına işaret etti ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan sorularına yanıt vermesini beklediğini söyledi.

CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan, altı milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan covid-19 salgınıyla mücadele devam ederken, yeni bir salgının hızla yayılmasından tedirgin olduklarını söyleyerek açıklamasını tamamladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?