25 Mayıs 2018, Cuma

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

OKULLARA 'NİHAT HATİPOĞLU' YAZISI

OKULLARA 'NİHAT HATİPOĞLU' YAZISI

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, öğrencilerin ATV'de yayınlanan "Nihat Hatipoğlu Sorularınızı Cevaplıyor' programına soru sormaları yönünde okullara yazı yolladığı iddia edildi.

ATV TALEP ETMİŞ

Eylem Nazlıer'in Evrensel'de yer alan haberine göre, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçedeki okullara bir yazı gönderdi. ATV'de yayınlanan Nihat Hatipoğlu "Sorularınızı Cevaplıyor" adlı programa öğrencilerin telefonla bağlanmasını isteyen ilçe eğitim müdürlüğü, öğrencilerden dini sorular sormasını da istedi. Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu talebinin ATV'den gelen istek üzerine olduğu belirtildi.

Pendik Süreyya Paşa İlkokulu ve Kartal Şehit Şükrü Bayrakçı İlkokuluna, ATV'deki "Sorularınızı Cevaplıyor" adlı dini programa katılım çağrısının yapıldığı resmi bir yazı gönderildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Ali Rıza Aka imzasıyla ilçedeki okullara gönderilen yazı da şu ifadeler yer aldı:

“ATV ekranlarında yayınlanan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu "Sorularınızı Cevaplıyor" adlı programda Resmi/Özel okullarla canlı bağlantı kurup öğrencilerin din ve islam üzerine sorularını canlı yayında cevaplama isteği ile ilgili İlgi (a) sayılı İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yazısı ile ilgi (b) sayılı e-posta ve ilgi (c) sayılı Valilik Oluru ekte gönderilmiştir. Bilgi ve gereğini rica ederim.”

'BUNDAN DAHA ACI VE VAHİM BİR ŞEY OLAMAZ'

Eğitim Sen 5 Nolu Şube Başkanı Ata Esen, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gericiliğin yaygınlaştırması gibi bir özel çaba var. Özel bir televizyon kanalında dini program yapan birinin programına öğrencilerin bağlanıp soru sorması için seferberlik ilan ediliyor. Devletin resmi kurumu buna alet ediliyor. Bundan acı ve vahim bir şey olamaz. Eğitim Sen olarak  geçmişte yaptığımız gibi bugünde bunların karşısında olacağız” dedi.

yukarı çık