banner642

İMAM HATİP LİSESİNDEKİ İKTİDAR PROPAGANDASINI CHP'Lİ ANTMEN MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

banner641

Anadolu İmam Hatip Lisesine çağrıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü, CHP’li Büyükşehir Belediyesini eleştirip, AKP propagandası yaptı. Bazı öğretmenler salonu terk etti. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen konuyu Meclis Gündemine taşıdı.

EĞİTİM 16.12.2022, 15:02
İMAM HATİP LİSESİNDEKİ İKTİDAR PROPAGANDASINI CHP'Lİ ANTMEN MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

Mersin Akdeniz İlçesinde 12 Aralık 2022 tarihinde Bilsem ( Bilim, Sanat Merkezi) sınavı için tüm Mersin Akdeniz 1, 2, 3. Sınıf öğretmenleri, bilgilendirme amaçlı imza karşılığı inşaatı yeni biten Anadolu İmam Hatip Lisesine çağrıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü, CHP’li Büyükşehir Belediyesini eleştirip, AKP propagandası yaptı. Bazı öğretmenler salonu terk etti. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen konuyu Meclis Gündemine taşıdı.

Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, açış konuşması yaptığı bu toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Mersin Anadolu İmam hatip lisesi inşaatının engellenmeye çalışıldığını ve Akdeniz Belediye Başkanlığının desteği sonucunda okulu yenilediklerini iddia etti. Ardından AKP'li Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak kürsüye çıkarak iktidar propagandası yapınca bu propaganda ve siyasi dayatmadan rahatsız olan öğretmenler de toplantıyı terk etti. 

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesinde şunları sordu;

– Mersin Akdeniz Milli Eğitim İlçe Müdürü Adem Şimşek, bir devlet memuru olarak nasıl siyaset yapmakta, iktidar propagandası için çalışmaktadır? Kim ya da kimlerin talimatıyla görev alanı dışına çıkabilmektedir?

- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa göre siyaset yapması yasak olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek’in Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına yönelik iftiraları ve yaptığı siyasi propagandaları nedeniyle hakkında hangi hukuki ve idari soruşturma açılacaktır?

– Öğrencilerin bilimsel, objektif ve çağdaş eğitim alması gerekirken ve buna yönelik bürokratlar atanması lazımken; iktidar partisi ilçe başkanı gibi çalışan bu ve benzeri müdürleri neden atamakta ve korumaktasınız?

– AKP Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, bir okula gidip nasıl partisinin propagandasını yapabilmektedir? Okullarımız, iktidarın reklam alanları mıdır? Bu kişiye bu tip hukuk dışı kolaylıkları ve propaganda imkanlarını tanımaya devam edecek misiniz?

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.