18 Kasım 2018, Pazar

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

AÖL 3. dönem kayıt yenileme işlemleri detayları…

AÖL 3. dönem kayıt yenileme işlemleri detayları…

2018 AÖL kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirmek isteyen öğrenciler, AÖL kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitiyor diye merak ediyor. AÖL kayıt yenileme işlemleri için çok kısa bir süre kaldı. AÖL öğrencileri 3. dönem kayıt yenileme işlemlerini 20 Mayıs tarihine kadar tamamlamak zorunda.

2018 AÖL KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt Yenileme sınav bedelini ödemek zorundadır. 2018 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme sınav bedeli, 35 TL olarak belirlenmiştir.

sinav4_shutter

2018 AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

AÖL’de kayıt yaptıracak öğrenciler şu adımları izleyecek. Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün, mesai saatinin bitemesini bekleyecekler. Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır. Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler. Ders seçimindeki tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

BAYRAKLI
yukarı çık