24 Haziran 2018, Pazar

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF soru ve cevapları açıklandı mı? Açıköğretim Fakültesi final sınavı cevap anahtarı yayımlandı mı?

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF soru ve cevapları açıklandı mı? Açıköğretim Fakültesi final sınavı cevap anahtarı yayımlandı mı?

AÖF güz dönemi final sınavları yapıldı. Katılım gösteren öğrenciler AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır heyecan içinde bekliyor. Soru ve cevaplara ulaşarak kaç puan aldığını ve geçip geçmediğini merak edeneler Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi final sınavaı cevap anahtarı bekliyorlar. Üniversitelerin örgün eğitim bölümlerinde öğrenim hayatına devam eden öğrenciler kariyerlerine yeni bir bölüm daha okuyarak katkıda bulunmak istiyor. Boş kalan zamanlarında AÖF sınavlarına çalışarak değerlendiren öğrenciler gözü kulağı sınav sonuçları haberinde. Resmi sonuçlardan önce AÖF sınav puanlarını hesaplamak isteyen öğrenciler için büyük önem taşıyan AÖF soru ve cevapları yayınlanma tarihi belli oldu mu? İşte tüm detaylar…

AÖF SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF soru ve cevapları henüz yayınlanmadı ancak bir hafta içinde yayınlanması bekleniyor. AÖF’ün E-Kampüs platformuan giriş yapan öğrenciler dersleriyle ilgili bölümlerden sınav sorularını görebilecekler.

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖF sonuçlarının açıklanması bir süre daha sürecek. Her sınavın ardından “Sonuçlar ne zaman açıklanacak?” konusu gündeme gelirken genellikle AÖF sınav sonuçları 15 gün içinde açıklanıyor.

AÖF SINAV SONUÇ İTİRAZI NASIL YAPILIR?

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. İtirazlar Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliği birimine dilekçe göndererek veya aofbilgi@anadolu.edu.tr adresine e-posta göndererek yapılabilir.

TUTUKLU VE HÜKÜMLÜ ÖĞRENCİLERİN SINAVLARI

Tutuklu ve hükümlü öğrenciler, cezaevi ve tutukevlerinde sınava katılmak isterlerse her sınav döneminden bir ay önce (tahliye edilme olasılıkları da düşünülerek) cezaevi müdürlüklerine başvurmak zorundadırlar.

Askerî Cezaevi ve Tutukevlerinde tutuklu ve hükümlü bulunan öğrenciler, Askerî Cezaevi ve Tutukevlerinde sınava katılmak isterlerse konu ile ilgili dilekçeleriyle her sınav döneminden en az iki ay önce (tahliye edilme olasılıkları da düşünülerek) Askerî Cezaevi müdürlüklerine başvurmak zorundadırlar.

Adalet Bakanlığı ve Millî Savunma Bakanlığı sınava gireceklerin listesini Anadolu Üniversitesine bildirmekte olup bu listede yer almayan öğrenciler cezaevlerinde veya tutukevlerinde sınava alınmazlar.

Bunun dışında öğrencilerin, cezaevi müdürlüklerinin ve ilgili savcılıkların doğrudan Anadolu Üniversitesine, ilgili fakültelere veya illerdeki AÖF bürolarına yaptıkları başvurular işleme alınmamaktadır.

yukarı çık