Trump'a büyük tepki! Konuşma metnini yırttı

ABD Başkanı Donald Trump, geleneksel 'Birliğin Durumu' konuşmasında, başkanlık süresi boyunca kendini ve ekonomi yönetimini övdü. Konuşma biter bitmez Pelosi'nin Trump'ın konuşma metninin kopyasını yırtması kameralara yansıdı.

Trump'a büyük tepki! Konuşma metnini yırttı

ABD Başkanı Donald Trump, geleneksel 'Birliğin Durumu' konuşmasında, başkanlık süresi boyunca kendini ve ekonomi yönetimini övdü. Dış politikada İran meselesine de değinen Trump, "İran rejimi nükleer silah arayışından vazgeçmeli, terör yaymayı bırakmalı ve kendi halkının yararına çalışmaya başlamalı. Güçlü yaptırımlarımız sayesinde, İran ekonomisi kötüye gidiyor. Bunun kısa sürede iyileşmesini sağlayabiliriz, ama yardım istemek için ya çok gururlular ya da çok aptallar. Biz buradayız. Hangi yolu seçeceklerini bir görelim. Bu tamamen onlara kalmış" dedi.

Trump konuşmasında, "Amerikalıların hayatlarını savunurken, Orta Doğu'daki Amerikan savaşlarını bitirmeye çalışıyoruz" ifadesini kulllandı. Trump'ın konuşması sırasında arkasında Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi yer aldı.

Pelosi, konuşmadan önce kürsüye gelen başkana elini uzatırken, Trump bunu görmezden geldi. İkilinin el sıkışmaması dikkatlerden kaçmadı. Konuşma biter bitmez Pelosi'nin Trump'ın konuşma metninin kopyasını yırtması kameralara yansıdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER