22 Mart 2019, Cuma

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

Prens Selman’dan Türkiye çıkışı: Aramızı bozamazlar

Prens Selman’dan Türkiye çıkışı: Aramızı bozamazlar

Veliaht Prens tüm sorumluların cezalandırılacağını ve Suudi Arabistan ile Türkiye’nin ‘sonuç almak için’ birlikte çalışacaklarını vurguladı.

Prens Selman başkent Riyad’taki yatırım konferansında yaptığı konuşmada, Kral Selman ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderlikleri altında Suudi Arabistan ve Türkiye arasında bir ayrılık olmayacağını da vurguladı.

Türkiye ve ülkesi arasında iyi bir işbirliği bulunduğunu vurgulayan Prens Muhammed, “Birçok kişi bu acılı durumu Suudi Arabistan ve Türkiye’nin arasını açma fırsatı olarak kullanmaya çalışıyor. Ve ben onlara bir mesaj göndermek istiyorum; Bunu asla yapamayacaksınız. Bizi bölemeyeceksiniz” dedi.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, evlilik için gereken belgeleri alabilmek için 2 Ekim’de Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğuna gitmiş ve kendisinden 2 haftadan uzun bir süre haber alınamamıştı. Suudi Arabistan, Kaşıkçı’nın sorgu sırasında çıkan ‘kavgada öldüğünü’ öne sürmüş ve olayla bağlantılı oldukları şüphesiyle 18 Suudi vatandaşını gözaltına almıştı.

yukarı çık