banner642

Çin'deki protestolar Apple'ı vurdu

banner641

Çin'in Zhengzhou kentinde dünyanın en büyük iPhone üretim tesisinde yaşanan salgın sıkıntısı ve protestolar nedeniyle iPhone Pro'da 6 milyon adede yakın üretim kaybı yaşanacak.

DÜNYA 28.11.2022, 16:21
Çin'deki protestolar Apple'ı vurdu

Çin'in Zhengzhou kentinde dünyanın en büyük iPhone üretim tesisinde yaşanan salgın sıkıntısı ve protestolar iPhone Pro üretimini olumsuz etkiledi.

Bloomberg'in haberine göre konuya yakın kaynak, üretim tesisinde belirsizliğin sürdüğünü ve üretim kaybı adedinin değişebileceğini belirtti.

Tesisi işleten Foxconn’un işçileri şiddetli protestolardan tekrar üretim hatlarına getirip getiremeyeceği üretim kaybı rakamında belirleyici olacak. Önümüzdeki haftalarda tesisteki Kovid-19 karantinasının devam etmesi halinde üretim adetlerinde daha büyük kayıpların görülmesi bekleniyor.

Zhengzhou kampüsü son dönemde Kovid karantinalarının tetiklediği işçi protestolarına sahne olmuştu. Binlerce işçi ekim ayında gıda sıkıntılarının ardından kendi imkanlarıyla tesisi terk etmişti.

Foxconn tesisi Apple’ın bu yıl en çok talep gösterilen yeni iPhone 14 Pro modelini üretiyor. iPhone 14 Pro, iPhone 14 modellerinde düşen talebi telafi ediyordu. Apple üretim hedefini 90 milyon adetten 87 milyon adede düşürmüştü.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.