Beyrut kan gölü! Ölü sayısı her dakika artıyor

Lübnan'daki Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamada 73 kişi hayatını kaybederken, 3 benden fazla kişi de yaralandı. Ölü sayısının artmasından endişe edilirken, hastaneler yaralılar dolup taştı.

Beyrut kan gölü! Ölü sayısı her dakika artıyor

Lübnan En-Nehar Gazetesi'nin Sağlık Bakanı Hamed Hasan'a dayandırdığı haberde, patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 73'e yükseldiği, yaralıların sayısının ise 3 binden fazla olduğu belirtildi.

AA'da yer alan habere göre; Lübnan Kızılhaç Örgütü Genel Sekreteri George Kettaneh da yaralıların sayısının 3 bini aştığını ve Lübnan genelindeki hastanelere nakledildiklerini belirtti.

Lübnan Kızılhaç Örgütü'nün Twitter hesabında ise 75 ambulansın, 375 ilk yardım ekibiyle birlikte yaralılara yardım için çalıştığı ifade edildi. 

Sağlık Bakanı Hamad Hasan daha önce, Beyrut'taki patlamada hayatını kaybedenlerin sayısını 63 olarak açıklamış, yaralı sayısının da 3 bini geçtiğini aktarmıştı.

BANKALAR KAPALI

Lübnan Bankalar Cemiyeti, internet sitesinden yaptığı açıklamada, Beyrut Limanı'nda yaşanan ve kentin farklı bölgelerinde büyük zarara neden olan patlama nedeniyle tüm banka şubelerinin bugün kapalı olacağını duyurdu.

Açıklamada ayrıca, patlamada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifa dileğinde bulunuldu. 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2020, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER