Amerikalı doktor eski hayata dönüşün tarihini verdi

Beyaz Saray Covid-19 ile Mücadele Görev Gücü'nün üyesi Dr. Anthony Fauci, korona virüs salgınından sonra normal hayatın ne zaman geri döneceğini duyurdu

Amerikalı doktor eski hayata dönüşün tarihini verdi

Beyaz Saray Covid-19 ile Mücadele Görev Gücü'nün üyesi Dr. Anthony Fauci, korona virüs salgınında en çok merak edilen konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

CNN International'da yer alan habere göre, Dr. Anthony Fauci, "Covid'den önceki halimize benzeyen bir normallik derecesine geri dönmekten bahsediyorsanız, bu 2021'e çok yakın olacak, hatta belki 2021'in sonuna doğru" diye konuştu.

Fauci, cuma günü verdiği röportajda koronavirüs aşısı ile alakalı soruya, bir aşının işe yarayacağına dair bazı uyarılar olduğunu söyledi.

Dr. Fauci, defalarca test edilen aşılardan en az birinin bu yılın sonunda veya gelecek yılın başlarında ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA)'nden acil durum izni almasının mümkün olduğunu belirtti. Ancak Fauci'ye göre aşı hemen herkes tarafından kullanılamayacak.

Korona virüs gündemde olduğu için insanların gribi unutmaması gerektiği konusunda da uyarıda bulunan Dr. Fauci, MSNBC röportajında ​​"Yıllar boyunca öğrendiğim tek şey; gribi geride bırakmamak. Hiçbir şeyi hafife almamaktır" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER