ABD heyeti: NATO müttefiki Türkiye'nin yanındayız

Dışişleri Bakanlığında temaslarda bulunan ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ve beraberindeki heyet, ABD'nin NATO müttefiki Türkiye'nin yanında olduğunu tekrarladı.

ABD heyeti: NATO müttefiki Türkiye'nin yanındayız

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ve beraberindeki heyet, Türkiye Dışişleri Bakanlığındaki temaslarında, ABD'nin NATO müttefiki Türkiye'nin yanında olduğunu yineledi.

AA'nın haberine göre diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Jeffrey ve beraberindeki heyetin Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal ile yaptığı görüşmede, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey, yaşamını yitiren Türk askerleri için ABD hükümetinin taziye dileklerini iletti ve ABD'nin NATO müttefiki Türkiye'nin yanında olduğunu tekrarladı.

Bakan Yardımcısı Büyükelçi Önal, İdlib'deki son durum ve gelişmeler hakkında ABD heyetine bilgi verdi ve Türkiye'nin, İdlib'de Astana ve Soçi kapsamında varılan mutabakatların uygulanmasını istediğini söyledi. 

Resmi temaslarda bulunmak için Ankara'ya gelen Jeffrey ve heyetinin Dışişleri Bakanlığındaki görüşmeleri, yaklaşık 1,5 saat sürmüştü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER