En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

CHP, Erdoğan'ın FETÖ'nün siyasi ayağı çıkışına bu videoyla yanıt verdi

Haber 21.01.2020, 14:46

CHP, "FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın komisyonu önergesi"ne "Sen iddia sahibi olduğuna göre bir defa bu iddianı ispatlamakla mükellefsin. İspatla bunu." diye yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir video paylaşarak yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berlin dönüşünde medya mensuplarıyla bir söyleşi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, başta Libya olmak üzere gündemdeki birçok konuya ilişkin şu değerlendirmeler yaptı.

Cumhurbaşkanı “CHP ‘FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın komisyonu’ önergesi verdi. AK Parti ve MHP karşı durdu. Sayın Bahçeli ‘Hakim değiliz, savcı değiliz. Meclis’te araştırılması doğru değil. Bunun yerine sözde ‘Yurtta Sulh Konseyi’ araştırılsın’ dedi. Siz ne diyorsunuz buna?” sorusuna da yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yanıtında “Sen iddia sahibi olduğuna göre bir defa bu iddianı ispatlamakla mükellefsin. İspatla bunu. Parlamentonun içinde veya herhangi siyasi partide, AK Parti’de, MHP’de bu tür adamlar mı var? Hadi ispatla. Eğer ispatlayamıyorsan demek ki bunlar sende... Ya CHP içinde var, ya İP’te var, ya HDP’de var. Çıkar o zaman sen bunları, ispat et. Bunu ispatlayamayan bu parti parlamentonun tamamını zan altına almak için böyle bir yola başvurdu. Daha geçenlerde Urla Belediye Başkanı’nın FETÖ’cü olduğu ortaya çıktı. Şu anda ne oldu? Tutuklu içeride. Mahkemesi devam ediyor” diye karşılık verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sosyal medya hesabından yanıt verdi.

AK Partili eski bakanların FETÖ’yü savunan sözlerine yer veren bir video yayınlayan Özkan, “Biz susalım görüntüler konuşsun... Bakalım bu kişiler hangi partiden” diye yazdı.

İşte Özkan’ın paylaştığı o video:

Yorumlar (0)