23 Şubat 2018, Cuma

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

Yıldırım: Tek tarafın mutlu olduğu ticaretten hayır gelmez

Yıldırım: Tek tarafın mutlu olduğu ticaretten hayır gelmez

Başbakan Binali Yıldırım, Belarus'ta gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında temaslarını sürdürüyor.

 

Şu sıralarda Belarus-Türkiye İş Forumu'nda konuşan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Belarus'un avantajlı Türkiye'nin avantajlı olduğu alanlar var. Bu ikisi birleştirildiğinide ortaya ciddi bir sinerji doğacak. 1 milyar dolara yaklaşan ciddi bir ticaretimiz var. Potansiyel bununla sınırlı değil. Bizim görevimiz sizin işinizi kolaylaştırmak sorunlarınız varsa bu sorunlarınızı çözmek. Biz bunu yapacağız siz de sonuçlarını alacaksınız.

'KAZAN KAZAN ESASINA GÖRE İŞLERİMİZİ GELİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ'

Belirli alanlarda şimdiden daha işbirlikleri başlamış. Türkiye otomotivde bugün ihracatının en büyük kalemini oluşturuyor. Otomotiv yan sanayiyi destekleyecek yatırımları Türkiye gerçekleştirebilir. Hava trafiğini daha da artırmak lazım. İki ülke arasında mutlaka her gün sefer olmalı. Belarus-Türkiye ilişkilerinde kazan kazan esasına göre işlerimizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Tek taraflı bir kazancın geleceği olmaz. Tek tarafın mutlu olduğu bir ticaretten de hayır gelmez.

 

'İKİLİ ANLAMDA HİÇBİR SORUNUMUZ YOK'

Belarus ile Türkiye ikili anlamda hiçbir sorunumuz yok. Belarus'ta en son 15 Temmuz darbe girişiminde çok büyük dostluk gördük. Anında bu darbeye karşı Türkiye'nin yanında yer aldı. Bu terör örgütünün ülkedeki faaliyetlerine son verdiler.''

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık